Mijn VerbouwLening voor appartementsgebouwen

Gepubliceerd op maandag 30 jun 2025 om 21:45

Financiële ondersteuning voor energiezuinige renovaties


In veel appartementsgebouwen zijn energetische renovaties dringend nodig, maar worden deze uitgesteld omdat niet alle mede-eigenaars over voldoende middelen beschikken. De Mijn VerbouwLening biedt hiervoor een oplossing. 

Tot 60.000 euro lenen aan 1,5% rente

Mijn VerbouwLening is een initiatief van de Vlaamse overheid. Via deze lening kan de VME (Vereniging van Mede-Eigenaars) geld lenen voor energetische renovatiewerken aan de
gemeenschappelijke delen van het gebouw. 

Voorbeelden zijn:

  • het isoleren en vernieuwen van het dak,
  • gevelisolatie,
  • de installatie van zonnepanelen of een centrale warmtepomp.

De VME kan tot 60.000 euro lenen, met een bijkomend bedrag van 25.000 euro per appartement dat mee instapt in de lening. De looptijd bepaalt de VME zelf, tot een maximum van 25 jaar. Voor nieuwe aanvragen bedraagt de rentevoet momenteel 1,5%. Deze wordt jaarlijks herzien.

Geen VME? Dan is er een individuele lening mogelijk

Heeft het appartementsgebouw geen VME? Dan kan een mede-eigenaar zelf een Mijn VerbouwLening aanvragen voor het aandeel in de werken aan de gemeenschappelijke delen. Deze lening kan ook gebruikt worden voor energiezuinige werken binnen het eigen appartement. De som van een individuele Mijn VerbouwLening voor het aandeel in de gemene delen en de werken in het eigen appartement mag samen maximum 60.000 euro bedragen.


De lening aanvragen?

De lening wordt afgesloten via het Energiehuis dat actief is in jouw regio. In het geval van Wijnegem is dat het EnergieK huis IGEAN. De aanvraag start met het invullen van een interesseformulier, bij voorkeur door de syndicus. Dit interesseformulier en meer informatie over het aanvraagtraject vind je op www.igean.be/mijn-verbouwlening-voor-vmes

Investeer vandaag in een energiezuinig gebouw en verlaag de energiekosten op lange termijn.